Michal Čagánek

literatura l hudba l umění l život

Na světě musí být víc, než jen všechno.

Román Odložený Vesmír popisuje nelehký přerod podnikatele Aleše Hlavinky ze sebestředného snoba se zpackanými vztahy v příjemného partnera, rodiče a filantropa. Návrat ze světa falešného luxusu do světa prostých radostí, opravdových přátelství, spolupráce a radosti nezávislé na výši konta.

Proměnu nastartuje hrdinův psychický propad v důsledku předávkování drogou na oslavě jeho narozenin. Ve stavu blízkém smrti má možnost nahlédnout, jak ho druzí lidí skutečně vnímají. Nic pěkného to není.

Na nelehké cestě ze stavu chronického stresu a napětí do uvolněné radosti, lehkosti a životního nadhledu Alešovi pomáhají jeho bodyguard Tomáš a životní kouč Pépé. S tím podnikne cestu do Marocké pouště. Zde má možnost si uvědomit, jak skutečně málo člověku stačí k naplněnému životu…

Sugestivnost knihy je umocněna skutečnými žijícími osobnostmi coby postav knihy. V knize se objeví MUDr. Jan Hnízdil, zpěvák Tomáš Klus, herec Jaroslav Dušek, spisovatel Robert Fulghum, Jiří Charvát a další. S většinou z těchto osobností jsou na závěr knihy uveřejněny rozhovory.

Hluboce lidský příběh a inspirující poselství dokreslují ilustrace malířky Kateřiny Kofroňové a malíře Miloše Löfflera. Kniha nepřímo navazuje na můj předchozí úspěšný román Plyšový Buddha.

Kniha s osobním věnováním autora na vás čeká ZDE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *